Start the drone, launching from hands. Modern small copter with camera in user hand, against sky. Technological equipment.

Szkolenie na instruktora/trenera UAVO

Uzyskanie uprawnień instruktora/trenera UAVO otwiera wiele możliwości zawodowych w nowej szybko rozwijającej się branży. Jest to nie tylko przygotowanie merytorycznie i praktycznie do szkolenia osób zainteresowanych zdobyciem świadectwa kwalifikacji UAVO, ale stanowi także potwierdzenie wyjątkowych umiejętności operatora posiadającego to uprawnienie.

Po takim szkoleniu i odbyciu odpowiedniej praktyki instruktorskiej będziecie mogli rozpocząć samodzielną przygodę z pracą w branży jako freelancer na zlecenie szkół lub jako trener z własnym ośrodkiem szkoleniowym.

Szkolenie na instruktora/trenera UAVO składa się z 3 części:

Część teoretyczna

Część teoretyczna obejmuje co najmniej 25 godzin wykładów i ćwiczeń z następujących przedmiotów:
 

podstaw pedagogiki,

umiejętności zarządzania dokumentacji lotniczą,

zagadnień prawa lotniczego regulującego loty bezzałogowymi statkami powietrznymi,

metodyki szkolenia,

zasad wykonywania lotów ze szczególnym uwzględnieniem struktury przestrzeni powietrznej,

bezpieczeństwa wykonywania lotów,

pierwszej pomocy w nagłych wypadkach,

człowiek (możliwości i ograniczenia),

szczególne przypadki w locie (zagadnienia bezpieczeństwa wykonywania lotów)

Oprócz szkolenia trenerskiego przygotowałem dla zainteresowanych szkolenia foto-video, tworzenia modeli 3d oraz pomiarów fotogrametrycznych.

man-holding-small-drone-while-sitting-field

Część praktyczna szkolenia

odbywa się po ukończeniu szkolenia teoretycznego i musi obejmować przynajmniej 4 godziny zajęć w ramach szkolenia naziemnego oraz minimum 20 godzin zegrarowych w locie. Całe szkolenie odbywa się na sprzęcie ośrodka – lub na sprzęcie kursanta.

Ukończenie szkolenia teoretycznego i praktycznego pozwala na zdanie egzaminu państwowego.
Kolejnym krokiem niezbędnym do uzyskania uprawnień instruktora/trenera UAVO jest odbycie nadzorowanej praktyki instruktorskiej, podczas której kandydat na instruktora musi wyszkolić nowych kursantów. W swoim ośrodku zapewniam możliwość odbycia takiej praktyki.

Szkolenie na instruktora/ trenera UAV w formie stacjonarnej – wyjazdowej.

Wychodzę z założenia, że zawsze warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Nie tylko dobry nauczyciel, który w sposób przychylny umie przekazać wiedzę ma wpływ na to, jak owa wiedza jest przyswajana przez osoby szkolone.

Duże znaczenie ma cała atmosfera oraz miejsce, w jakim szkolenie się odbywa. Chyba każdy potwierdzi, że przyjemniej jest pobierać nauki w komfortowych warunkach, na świeżym powietrzu z pięknymi widokami, niż w zamkniętej salce, na twardych krzesełkach lub przed monitorem swojego komputera (szkolenia on-line).

Sam swoje szkolenie instruktorskie odbywałem w formie stacjonarnej – wyjazdowej, w pięknym miejscu. Miałem wrażenie, że jestem na zasłużonych wakacjach 😉 Chociaż wyjazd jest jak najbardziej poważny, to jednak panuje luźniejsza atmosfera, co znacznie obniża poziom stresu – ludzie są bardziej odważni i otwarci – co sprzyja różnym dyskusjom i lepszemu zapamiętywaniu informacji z kursu.

man holding a drone for aerial photography. silhouette against the sunset sky
Drone taking off on the background of a helicopter

Taki wyjazd

na którym „przysłowiowo” można upiec kilka pieczeni na jednym ogniu:

Czego można chcieć więcej? 😉

Taki wyjazd zapewnia też różnego rodzaju niespodzianki, co sprzyja nauce improwizacji, która jest bardzo przydatna w tym zawodzie 😉 Ważne, żeby pamiętać o warunkach pogodowych – należy być przygotowanym na każdą ewentualność – warto zabrać długie spodnie i bluzę, jak również okrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne czy krem z filtrem – większość czasu będziemy przebywać na zewnątrz 🙂

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszam serdecznie do kontaktu.

couple-with-drone-cute-dog-medium-shot

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!